Vilniaus darželyje-mokykloje „Vaivorykštė“ vyko civilinės saugos pratybos

Š. m. spalio 21 d. 11 val. 00 min. mūsų įstaigoje, iš anksto perspėjus ugdytinius ir darbuotojus, vyko civilinės saugos evakuacijos pratybos, kuriose dalyvavo grupių, klasių ugdytiniai ir įstaigos darbuotojai.  Pratybų tikslas – praktiškai atlikti ugdytinių bei personalo evakuaciją, pačios mokyklos turimais resursais tobulinti bei apmokyti mokyklos bendruomenę kaip reikėtų elgtis įstaigoje kilus gaisrui.Prasidėjus pratyboms, pastate esantys žmonės, apie „kilusį gaisrą“ buvo perspėti nuskambėjus aliarmui t.y. įstaigoje esantį skambutį (tai 3 skambučiai – vienas ilgesnis ir du trumpesni). Darbuotojai ir ugdytiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytoje vietoje (mokyklos kieme). Smagu, kad visi pastate esantys ugdytiniai bei personalas evakavosi tvarkingai, bereikalingo skubėjimo per trumpą evakuacijos laiką, t.y. laikotarpis  per kurį užtruko tik 5-6 min.

Džiugu, kad visi puikiai žinojo savo išėjimo maršrutus,  kur link jiems eiti, tad labai greitai ir saugiai pasiekė išėjimą, aptarnaujantis personalas laiku atrakino išėjimus, operatyviai patikrino patalpas ir informavo administraciją, kad visi sėkmingai evakavosi.

Taigi galime teigti, jog sėkmingai evakuacijai būtina:

1.      žinoti koks yra aliarmo signalas įstaigoje;

2.      tvarkingai ir be panikos eiti  išėjimų link;

3.      žinoti išėjimo maršrutą;

4.      pasirūpinti, kad išėjimai būtų laiku atrakinti ir praeinami.

Manome, kad šios pratybos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui,  turėjome progą dar kartą įsitvirtinti civilinės saugos žinias, kurias sėkmingai pritaikėme evakuacijos metu. Taigi jeigu visada taip vieningai veiksime, tai jokios grėsmės mums bus nebaisios.

Administracija

Nuotraukos>>